gry do pobraniaBattlefield 1 to następna odsłona jednej spośród najpopularniejszych serii strzelanin wojennych rozgrywanych w widoku z perspektywy czołowej osoby (FPP). Fabuła przedstawiona w strzelance została umiejscowiona światowej w okresie I wojny. Gracze, u boku kilku niezależnych bohaterów przeniosą się w sam środek dużych konfliktów zbrojnych 20 wieku. W walki dla pojedynczego gracza (ang. singleplayer) pozostaniemy między innymi walczyć na spalonych słońcem piaszczystych wydmach w Arabii, ulicach miast we Francji, a także we Alpach włoskich. Stwórcy strzelanki Battlefield jednym na nowo podeszli aż do tematu walki. Przekraczający nacisk położono na starcia w zwarciu (na przykład przez bagnetu), przez co walki stały się brutalniejsze. Battlefield jednym to także większej ścisłości interaktywność na polu bitwy. Gracze od czasu teraz będą podołali niszczyć pojazdy militarne (małe i duże), a także zrównać z ziemią każde budynki, w tym kamienne forty. W wojnie Battlefield 1 nie zabrakło również trybu wieloosobowego (ang. multiplayer), w którym zostanie można wziąć czynny udział w online bitwach z współudziałem maksymalnie 64 graczy. Kolejna pełnoprawna wersja popularnej serii strzelanin FPP, rozwijanej we współpracy firmy Electronic Arts ze studiem EA DICE. Battlefield 1 przenosi nas w zupełnie dla serii realia I wojny światowej nowe, a fabułę wojny śledzimy z punktu widzenia wielu niezależnych postaci, jakim dane było udzielać się w Wielkiej Walce. Pod względem mechaniki urząd stanowi powrót aż do korzeni cyklu, oferując większe, bardziej bezpośrednie mapy oraz znaczną swobodę działania.

Battlefield 1 to poboczna pełnoprawna odsłona niejakiej z najpopularniejszych kolekcji pierwszoosobowych strzelanin, ukierunkowanych na zabawę w trybie multiplayer. Etap zadebiutował w 2002 roku grą Battlefield 1942 i doczekał się czterech partii oraz kilku spin-offów – w tym Battlefield Vietnam, Battlefield 2142, Battlefield: Bad Company i Battlefield Hardline. Za powstanie następującej pozycji z kolekcji odpowiadają jej oryginalni twórcy ze szkoła wyższa DICE, które od czasu 2006 roku istnieje częścią koncernu Electronic Arts. Nowa odsłona serii Battlefield została oficjalnie zapowiedziana w 6 maja 2016 roku dniu, natomiast ukazała się dwudziesty pierwszy października na trzy najważniejszych platformach sprzętowych. Wersja na PC Windows tradycyjnie prześciga nad swoimi konsolowymi odpowiednikami pod względem form grafiki oraz priorytetu dostępnych opcji konfiguracyjnych.

Jak sugeruje urząd, Battlefield 1 przenosi nas w całkiem nowe dla kolekcji – ale natomiast niezwykle rzadko stosowane przez twórców gry wideo – rzeczywistość I wojny generalnej. Fabuła ukazuje naszej firmie globalny konflikt z punktu widzenia pięciu niezależnych bohaterów, którym przyszło udzielać się w pierwszym spośród wielkich konfliktów militarnych XX wieku. Jak jeden mąż z nimi żyjemy świadkami narodzin walki totalnej, która – wbrew powszechnemu zdaniem – przyniosła ze sobą największą kontrrewolucję technologiczną w dziejach sztuki wojennej. Owo właśnie w czasach 1914-1918 po cios pierwszy skorzystano spośród pełnych możliwości artylerii, miotaczy ognia azali gazów bojowych, upowszechniono czołgi i karabiny maszynowe, jak również zaczęto wykorzystywać wsparcie lotnictwa. W toku kampanii fabularnej bierzemy udział w jednych z najogromniejszych bitew w przeszłości ludzkości, rozgrywających się na różnych frontach Wielkiej Wojny: od chwili wąskich uliczek francuskich miasteczek, poprzez ciężko bronione forty we włoskich Alpach, aż po spalone słońcem pustynie Arabii. Co do mechaniki Battlefield jednej stanowi swoisty odrodzenie się do korzeni partii, wrzucając graczy w sam środek prac wojennych i dopuszczając im znacznie większą swobodę działania, aniżeli miało to lokalizacja w ostatnich odsłonach cyklu. Poszczególne funkcje toczą się po tej stronie na rozleglejszych a bardziej otwartych mapach, co stanowi pełne przeciwieństwo dosyć liniowych i rozgrywających się w półzamkniętych lokacjach zadań z Battlefielda 3 i Battlefielda 4.

Battlefield 1 oficjalny trailer gry

Specyficzne realność I wojny globalnej znalazły oczywiście swe odzwierciedlenie zarówno w wykorzystywanym uzbrojeniu azali pojazdach, jak i w zupełnie odmiennym gustu walki. Starcia w Battlefield 1 bezwzględny się brutalniejsze a mają bardziej indywidualny charakter, gdyż daleko większy nacisk położono na walkę w zwarciu, np. dzięki saperek czy bagnetów.

Poza żołnierzami piechoty, gra pozwala mnie także pokierować m. in. różnorodnymi samolotami (zarówno szturmowymi, i myśliwcami oraz bombowcami), trzema typami tanków, a także dysponującymi potężną siłą ognia behemotami: pancernikiem, sterowcem a pociągiem pancernym. Co bardzo istotne, dyrygowanie poszczególnych jednostek nader różni się od chwili siebie – sam w obrębie pojazdów owego samego typu – tak więc artyzm kontrolowania np. lekkiego czołgu może nie wystarczyć do sprawnego pokierowania jego cięższym modelem. Atrakcyjnym uzupełnieniem jest również alternatywa wcielenia się w jeźdźca kawalerii a brania udziału w walce wprost spośród końskiego grzbietu.

Platforma obywatelska naciśnięciu przycisku Skorzystaj zostaniesz przeniesiony(a) aż do strony internetowej, na której będzie można zamówić w ramach przedsprzedaży klucz do wersji strzelanki pełnej. Przedstawienie premierowe Battlefield 1 przewidziana jest na dwudziesty pierwszy października 2016 roku kalendarzowego. Wydany na systemie PC Windows Battlefield 1 tradycyjnie przekazuje kampanię fabularną i szereg opcji zabawy wieloosobowej. W przeciwieństwie do odsłon serii ostatnich, oba tryby rozgrywki mocno zbliżyły się aż do siebie, a technika poszczególnych misji wojny nie odbiega na sposób znaczący od cechy potyczek w aparacie multiplayer. Tu i otrzymaliśmy możliwość gnębienia epickich sieciowych pojedynków z udziałem chociażby 64 graczy, co przekłada się na jedne z w najwyższym stopniu widowiskowych bitew w historii gatunku. Największą w kwestii trybów gry stanowią operacje nowość. Są to batalii o podłożu matkom, rozgrywane kolejno na kilku mapach; na udaną rozgrywkę zgina się tu fuzja trybów podboju natomiast szturmu. Pod względem technicznym produkcja studia EA DICE korzysta kiedy zawsze z dobrodziejstw oferowanych przez najświeższą generację cenionego silnika Frostbite. W Battlefield 1 przekłada się to głównie na znacznie większą interakcyjność pola bitwy, przejawiającą się m. in. w niespotykanym przedtem systemie zniszczeń natomiast większym wpływie zrębu (oraz zachodzących w nim zmian) na przebieg rozgrywki. W ciągu zabawy możemy ergo niszczyć nie tylko duże i małe samochody bojowe, ale dodatkowo burzyć całe budowle – od drewnianych chatek, po duże kamienne forty. Innowacją jest również architektura dynamicznie zmieniającej się pogody, czasem daleko ograniczającej widoczność. Biorąc pod uwagę to, że posiadamy do czynienia z pierwotną odsłoną serii tworzoną wyłącznie z myślą o nowoczesnych pecetach oraz konsolach ósmej generacji, pod względem postaci i szczegółowości layoutu produkcja stanowi całkowity krok do przodu w zależności od z wydanym trójka lata wcześniej Battlefieldem 4.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAstroneer
Następny artykułCastle Story
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.