gry do pobraniaCastle Story jest grą do pobrania, przyszłą pozycją stworzoną w modnej ostatnimi czasy wokselowej stylistyce. Tytuł kwalifikuje się do gatunku gier RTS. Łączy w osobiście elementy wojennej idei z dynamicznie adaptującym się światem przywodzącym na myśl tenże z gry Minecraft. Celem gracza istnieje obrona specjalnego kryształu. W tym celu konstruuje on zamki natomiast umocnienia, które skutecznie powstrzymają najeźdźców poprzednio zniszczeniem kryształu. W środku produkcję tytułu sumienne jest niezależne pracownia Sauropod Studio, w celu którego jest owe pierwszy komercyjny model. Gra miała swą premierę 17 sierpnia 2017 roku natomiast dostępna jak na komputerach PC z systemem Windows. Działanie rozgrywki nie istnieje wyraźnie zarysowana, anny z góry narzucona. Działanie gry toczy się na zwieszonych w powietrzu wyspach pobudowanych z pikselowych sześciennych bloków. Taka struktura świata, sprawia że gracz może dynamicznie modyfikować go. Stwórcy dali nam opcja: kopania, drążenia tuneli, wydobywania surowców, buszowania umocnień czy ścinania drzew. Rozgrywka polega głównie na barakowie zamków, które trzeba później bronić. Gracz wciela się w rolę dowódcy, kto musi wydawać poręczenia swoim podwładnym – Bricktronom. To przez wzgląd ich pracy, wznoszone są wymyślone przez nas obiekty i eksplorowane są tereny nowe. Do gry zaimplementowano kilka trybów wojny, w tym znany z tego typu produkcji metoda survival, w którym to dowolność wojny zostaje znacząco specjalistyczna.

Każda twierdza, może być przez naszej firmy zaprojektowana i wbudowana. Przy przystąpieniu do etapu projektowania musimy wziąć pod uwagę usytuowanie krajowej budowli i naturalne uwarunkowania, które wykorzystamy przy projektowaniu przechowań. Zanim jednak poczniemy realizować nasz odwzorowanie, koniecznym okaże się zebranie odpowiedniej liczebności surowców. Mechanika wojny i samej struktury zamków jest nadzwyczaj rozbudowana. Naszym zagadnieniem będzie odpowiednie opracowanie rusztowań, systemu wind, i schodów mostów, gdyż nasi podwładni posiadają więzioną mobilność. Gdy zakończymy budowę naszej struktury, na planszy pokazuje się armia oponenta, przed której atakami będziemy musieli się bronić. Nacisk w grze został zbudowany zarówno na projektowanie jak i skuteczną obronę w czasie rzeczywistym. Orzeźwiające zaprojektowano też kompleksy walki i komponowania przedmiotów. Zbroić będziemy mogli zarówno podwładnego dystansowe – łuczników, jak i walczące w zwarciu – rycerzy. Zanim jednak obsadzimy mury naszymi agencjami, konieczne będzie przyjęcie uzbrojenia dla krajowej armii. Silnik graficzny obsługujący Castle Story to bardzo dobrze cieszący się popularnością w środowisku graczy Unity. Barwna okładka graficzna i de facto komiksowe modele osobowości czynią grę nadzwyczaj przyjemną w odbiorze. Wokselowy charakter świata sprawia natomiast, że każdy klocek żyjący czymś w rodzaju piksela, można dowolnie opracowywać, usuwać lub przesuwać. Do gry zaprojektowany także zaawansowany napęd fizyczny, który akceptuje za wyliczanie podczas rzeczywistym, efektów niszczenia świata i obiektów gracza. Niniejszy przewodnik został stworzony dla ludzi rozpoczynających swoją historię z grą Castle Story. Jego zagadnieniem jest nauczyć cię, jak stawiać swej pierwsze kroki w grze oraz ukazać ci najważniejsze mechaniki i techniki w grze. Jeśli jesteś początkującym graczem, bądź chcesz poszerzyć swą wiedzę o Castle Story, nie zwlekaj natomiast zapoznaj się z poniższym tekstem. Naczelnym i podstawowym wymiarem, jakim się zajmiemy jest sterowanie. Aparat fotograficzny nie jest na sztywno umiejscowiona na mapie i damy radę ją dowolnie zapożyczyć. W tym celu trzeba przytrzymać środkowy guzik myszy i nakierować kamerę do intrygującego nas widoku. Do tego, widok możemy powtarzać się za pomocą klawiszy TRANSZA oraz przybliżać natomiast oddalać widok przez kółka myszy. Castle Story jest wojną o zdobywaniu towarów, budowie zamków, faktycznie i oczywiście o walce. Pierwszym ciągiem, jaki należy poczynić rozpoczynając rozgrywkę w Castle Story istnieje poznanie wszystkich grup bloków i recept ich pozyskiwania. Wydobywając surowce, musimy gryzie w jakiś sposób przechowywać. Obsługuje do tego Stock Box, czyli swego rodzaju skład.

Stock Box tworzony jest z bloków mieszkalnych drewna. Aby odkopać drewno, musimy odnaleźć odpowiednie skupiska drzew. Aby ściąć ksylem, należy otworzyć karta komend znajdujące się w lewym dolnym rogu ekranu i przesiać z listy dyrektywę odpowiadającą za wycinkę drzew. Następnie wybrać na mapie obszar należy, który ona obejmie. Dziedzina podlegający wycince damy radę płynnie zwiększać bądź zmniejszać. W tym celem należy rozciągnąć żółte koło widoczne na ekranie gry. Dyrektywę zatwierdzamy zielonym ptaszkiem znajdującym się w lewym dolnym rogu ekranu. Po zatwierdzeniu zaobserwujemy jak ludziki ochoczo przystępują wycinki do. Pobocznym krokiem jest forma życia w okolicy ściętych drzew miejsca dla drwala, który będzie potrafił podzielić drewno na mniejsze kawałki. W powyższym celu otwieramy karta komend, wybieramy cele i z listy wybieramy Chopping Block. Należy umiejscowić go możliwie blisko wycinki, aby ograniczyć przymus transportu ściętych bali. Aby drwale ruszyli produkcję drewna, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na Chopping Block i przesiać komendę Produce Plank. Jeśli posiadamy natychmiast wystarczającą ilość obrobionego drewna, możemy na koniec zbudować nasz skład. W tym celu wchodzimy w menu komend, wybieramy budowlę natomiast na liście odkrywamy Stock Box. Od tego czasu budujemy nasz skład, stawiając bloki na ziemi. Projektowane przy użyciu nas bloki opowiedziane są poprzez półprzeźroczyste sześciany. Aby począć ich budowę, trzeba komendę zatwierdzić na skroś naciśnięcie zielonego ptaszka. Pamiętajmy o tymże w przypadku każdej wydawanej przez nas komendy. Budując magazyn, oraz wszelkie inne konstrukcji, należy zapamiętać, że bloki można podnosić zarówno poprzez klikanie jak i poprzez występowanie. Ta druga możliwość po opanowaniu istnieje znacznie wygodniejsza niedaleko budowie bardziej rozbudowanych struktur. Produkcję drewna możemy w wszystkiej chwili przerwać, jeśliby tylko uznamy, że mamy już wystarczającą ilość tego surowca. W tym celu trzeba kliknąć na Chopping Block i przesiać opcję Przerwij oznaczoną symbolem czerwonego przekreślonego kółka. Kolejnym istotnym surowcem w Castle Story jest skała. Istnieją trzy strategie jego wydobycia. Główna to pozyskiwanie kamienia poprzez łupanie luźno leżących głazów. 2 to drążenie tuneli w skałach. trzech to drążenie tuneli bezpośrednio w roli i tworzenie czegoś w rodzaju kopalni odkrywkowej. Pierwsza metoda istnieje podobna nieco do ścinania drewna. Również wydajemy naszym podwładnym komendy i obserwujemy cały proces. Drążenie tuneli jest ileś bardziej skomplikowane. Z menu komend selekcjonujemy drążenie tuneli natomiast stawiamy wejście do naszej kopalni w interesującym nas miejscu. Następnie zaznaczamy na skroś przeciągnięcie, kierunek, w którym chcemy dociekać. Kierunek ten damy radę w każdej obecnym momencie zmienić, przeciągając tunel w interesującą naszej firmy stronę. Oprócz tego postanawiamy również o tymże, czy będziemy opierać się w górę czy na dół.

Do zmiany pionowego i poziomego stronę internetową służą strzałki deszcz i dół, norma prawna i lewo. W bardzo podobny metoda zaznaczmy obszarem planetę, która chcemy odwołać w przypadku trzeciej strategie pozyskiwania kamienia. Drugi raz z menu komend należy wybrać odpowiednie polecenie i przesiać obszar kopalni. Do tego możemy zadecydować o ulokowaniu schodów w naszym wykopie. W powyższym celu należy przeholować je w zajmujące nas miejsce. Podczas kopania nasi górnicy trafią nie tylko na kamienie. Oprócz tego w ziemi możemy odnaleźć takie surowce, które przydadzą się w późniejszym etapie wojny. Poza dwoma centralnymi surowcami w Castle Story istnieje do tej pory kilka wyjątkowo fenomenalnych, które niezbędne są do wykonania niejakich przedmiotów. Pierwszym z nich są chaszcze, które wykorzystywane są do produkcji lin. Kolejnymi są siarka i ruda żelaza, z których sporządzane są miedzy inaczej sztabki metalu. Jederman z surowców wydobywany jest bardzo równie i bez problemu winieneś sobie z tymże poradzić. Oprócz komend służących do wzięcia poszczególnych surowców funkcjonuje jeszcze jedna, która pozwala nam na zebranie wszystkich towarów naturalnych na danym obszarze. Może być dama przydatna, jeśli potrzebujemy szybko pozyskać artykuły do budowy naszego zamku. Ostatnią aktualną rzeczą, którą winieneś wiedzieć na tymże etapie gry istnieje tworzenie nowych robociarzów. Tworzymy ich na skroś nasz kryształ. Wszelka jednostka potrzebuje aczkolwiek czasu na powstanie. O jej gotowości dowiadujemy się, przed chwilą obserwując kryształ. Jeśli krąży w niego żółta kometa około, kryształ jest gotów. Klikamy na przed za pomocą myszy natomiast wybieramy interesujący naszej firmy typ robotnika. Jeśliby chcemy przyśpieszyć tenże proces, musimy nabierać nieodkryte przez naszej firmy kryształy.
Castle Story – budowanie

Na koniec nadszedł czas na budowanie! Jeśli mamy już odpowiednią dawka podstawowych surowców, damy radę zacząć przetwarzać gryzie w materiały konieczne do wznoszenia naszych budowli. Podstawowym towarem budulcowym w wojnie Castle Story istnieje cegła. Aby wyprodukować cegłę, połączyć 80 kamieni zebranych za pomocą omówionych wcześniej sposobów należy. Jeśliby mamy już zdatną ilość budulca, zabawiamy do budowy. W powyższym celu wybieramy karta zadania, przechodzimy do panelu budowy natomiast wybieramy interesujące naszej firmy bloki. Bloki natomiast struktury stawiamy na skroś kliknięcia lub na skroś omówione wcześniej występowanie. Jeśli chcemy postawić konstrukcję drewnianą, standardowo wybieramy menu z elementami drewnianymi. Ośmielając mur, musimy sobie o układaniu cegieł na zakładkę przypominać. Kiedy tego, nie dokonamy wróg, niszcząc tylko dolną cegłę, zawali nam cały partia wybudowanej ściany. By w zaprojektowanym przy użyciu nas murze pokłaść drzwi lub okna, należy usunąć manewry z miejsca, w które chcemy je dostawić i wybrać ciekawy nas element z menu komend. Zamiarem gry Castle Story jest obrona kryształu i należy o tym pamiętać, organizując naszą fortyfikację natomiast umocnienia. Nasi kreślarze posiadają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o budowanie powyżej poziom dwóch klocków. Aby umożliwić im wznoszenie wysokich obiektów, musimy zaplanować charakterystyczny system rusztowań, kto pozwoli im podnosić się do góry. W tym celem stawiany schody z drewna lub kamienia, które po zakończonej budowie możemy odwołać. Każdy wybrany przez nas element budowli surowców wymaga odpowiedniej ilości. Jeśli nasi podwładni nie pożądają zbudować jakiegoś elementu i nadal istnieje on półprzeźroczysty, kliknąć na niego myszą i sprawdzić jakich brakuje nam surowców należy. Robotnicy dokończą jego budowę, gdy tylko przyczynimy braki.
Walka w Castle Story

Orzeźwiającym elementem gry Castle Story jest bijatyka i obrona naszego kryształu. Aby mieć warunki skutecznie się odeprzeć i atakować, będziemy potrzebowali armii, natomiast armia odpowiedniego umeblowania. W tym celu trzeba zbudować odpowiednie położenie, w którym będziemy mogli tworzyć broń dla naszych żołnierzy. Z menu komend wybieramy menu struktur i stawiamy w naszym zamku stojaki na broń. Mimo nich watro ulokować piec hutniczy, w którym uzyskiwać zostaniemy żelazo potrzebne do produkcji broni. Mimo nich warto postawić warsztaty tkackie i inne stoły rzemieślnicze, na których dokonamy takie przedmioty kiedy łuki, liny azaliż strzały. Dopełnieniem krajowej zbrojowni będzie pepiniera, w której przygotujemy zestawy dla rycerzy. Orzeźwiającym stołem jest tenże, na którym damy radę przygotowywać ciężkie maszyny oblężnicze przydatne w końcowej fazie wojny, kiedy to podbijamy zamki wrogów. Jeśliby na stojakach ukażą się już całkowite zestawy uzbrojenia, dosyć tego kliknąć na intrygującego nas robotnika, od tego czasu kliknąć na stojak, po czym lokalny bohater automatycznie przewidzi wskazany oręż. Odwracając ten proces, go z powrotem do roli robotnika przywrócimy.
Castle Story owe gra strategiczna terminu rzeczywistego (RTS) osadzona w świecie utworzonym z voxeli. Spotkanie zaprezentowana w tą produkcji łączy w sobie strategię oszczędnościową podobną do gry serii Stronghold natomiast elementy zaczerpnięte z popularnego Minecrafta. Zagadnieniem graczy jest gromadzenie surowców i formowanie zamków, które zostanie trzeba bronić poprzednio najeźdźcami. Gra Castle Story stworzona została przez niezależne kanadyjskie studio deweloperskie Sauropod, które zebrało kapitał na powstanie tytułu na platformie finansowo-społecznościowej Kickstarter. Autorzy Castle Story tworząc swą pierwszą grę strategiczną czasu rzeczywistego (RTS) użyli silnika Unity Engine, a kompletna grafika 3D utrzymana jest w nadzwyczaj intensywnej kolorystyce (w stylu kreskówki) i zbudowana jest z klocków (voxeli). Przez wzgląd właśnie tym voxelom uzyskano możliwość całkowitej deformacji terenu – możemy m. in. kopać tunele natomiast ścinać drzewa. Działanie przedstawiona w wojnie strategicznej czasu kompetentnego RTS Castle Story rozgrywa się w świecie składającym się z zawieszonych w powietrzu wysp, natomiast głównym zadaniem graczy jest zbieranie towarów i umiejętne kierowanie nimi, w celu pobudowania zamków. Nasza przeznaczenie w Castle Story polega na wydawaniu rozkazów sympatycznie wyglądającym osadnikami. To przed chwilą dzięki nim wykryjemy nowe tereny, wykryjemy niezbędne surowce i zbudujemy potrzebne konstrukcji. Przed zbudowaniem zamków w Castle Story musimy wcześniej ręczne zaprojektować naszą twierdzę. W ten sposób trójwymiarowy plan architektoniczny stworzymy, który przeobrazi się rzeczywistość w, przez wzgląd naszym podwładnym. By plan się powiódł musimy wykorzystać osiedleńców w roli górników, którzy zgromadzą dla osób niezbędne materiały natomiast surowce. Budowanie zamków w grze Castle Story nie kwalifikuje się do prostych zadań, bowiem trzeba uwzględnić każde aspekty związane ze wznoszeniem twierdz. Musimy pamiętać, że nasi podwładni osadnicy nie mają możliwości wspinać się tylko na niewysokie przeszkody, natomiast na ich prędkość poruszania się po mapie ma doniosłość niesiony przez nich ciężar. Jeśli potrzebujemy odnieść sukces w Castle Story trzeba poczynić wszystko, aby ułatwić osadnikom dojście do elementów naszej konstrukcji, np. przez wybudowanie schodów i mostów. Bijąc świat przedstawiony w grze Castle Story odkryjemy jeszcze magiczne aury zasobów, które po umiejętnym skręceniu tworzą ciekawe wyniki. Oprócz tego na mapce odkryjemy jeszcze tajemnicze artefakty o magicznych mocach pozostawione przy użyciu obce cywilizacje zamieszkujące tereny, które dysponujemy pod swoją pieczą.

Castle Story oficjalny trailer gry

Grając w drogę czasu rzeczywistego (RTS) Castle Story bez wątpienia nie będziemy labidzić na monotonną natomiast nudnawą rozgrywkę w grze. Oprócz konstruowania zamków musimy do tej pory opierać się atakom najeźdźców. Po upływie jakiegoś czasu na kompozycję wkroczą wrogie dyspozycji, które rozpoczną osaczenie naszej twierdzy.

Castle Story to uciecha RTS łącząca ródło wojennej strategii ekonomicznej w stylu kolekcji Stronghold z efektywnym voxelowym światem przywodzącym na myśl bajeranckiego Minecrafta. Jest owe debiutancka produkcja niepodrzędnego kanadyjskiego studia Sauropod. Akcja Castle Story toczy się w świecie składającym się z zawieszonych w powietrzu wysp. Uciecha powstała na silniku korzystającym z voxeli, co zapewnia całkiem dynamiczną deformację zrębu. Dzięki temu można do upadłego ścinać drzewa, dociekać tunele czy opierać się doły. Zabawa polega głównie na koncypowaniu zamków, a od tego czasu ich obronie poprzednio najeźdźcami. Gracz istnieje jednak tylko dowodzącym i dlatego może polegać na posłusznych jego rozkazom osadnikach. Dzięki nim prawdopodobnie odkrywać nowe dystrykty, zbierać surowce natomiast budować struktury. Każde twierdze trzeba uplanować ręcznie, decydując o położeniu każdej cegły.

W ten sposób powstaje trójwymiarowy plan architektoniczny, kto następnie nasi podwładni przeobrażają w świat. Oczywiście, nim owe nastąpi konieczne istnieje zgromadzenie odpowiedniej liczebności materiałów. W tym celem musimy wykorzystać osiedleńców w roli górników. Mechanika rządząca działaniami budowlanymi jest nadzwyczaj rozbudowana. Nas podwładni są w stanie wspiąć się lecz na niewysokie gmatwaniny, a na prędkość ich poruszania oddziałuje niesiony przez nich ciężar. Dlatego komentarzem do sukcesu istnieje zapewnienie osadnikom porządnego dojścia do poszczególnych elementów konstrukcji, ażeby obeszło się bez zbędnych opóźnień. Finis ten realizujemy m. in. poprzez umieszczanie kamiennych schodów natomiast mostów. Po pewnym czasie na planszę wkraczają dyspozycji przeciwnika i startują oblężenie naszych fortec. Castle Story czyni na silniku Unity, a cała rycina terenu stworzona istnieje z voxeli. Wyznacza to grze osobliwego uroku i czyni, że całość wypatruje jak zbudowana z klocków Lego. Cnotą tego rozwiązania istnieje możliwość wykorzystania profesjonalnego systemu fizyki, odpowiedzialnego także za demolowanie terenu i obiektów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBattlefield 1
Następny artykułDead Island
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.