gry do pobraniaDodatkowa część popularnej partii FPS-ów. Tym razem gracze trafiają do stanu Montana, dokąd stawiają opór kolejom bezwzględnych fanatyków religijnych. Podobnie jak miało owo miejsce w przypadku wcześniejszych odsłon cyklu, mecz opiera się na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji dodatkowych oraz na wojnie z przeciwnikami. Możliwie czynionych postępów dostajemy dostęp do coraz potężniejszego arsenału, a także do ulepszeń poszczególnych elementów ekwipunku, wykonywanych w oparciu o rozbudowany system craftingu. Całość cieszy oczy za sprawą wysokiej jakości oprawy graficznej. Oros to doprawdy malownicza kraina.  Akcja Far Cry 5 toczy się na terenie fikcyjnego hrabstwa Hope w amerykańskim stanie Montanta. Gracz wciela się w policjanta lub policjantkę, a jego zadaniem jest rozpracowanie i zniszczenie organizacji przestępczej, działającej pod przykrywką fanatycznego kultu religijnego znanego jako The Project At Eden’s Gate. Na czele grupy stoi Joseph Seed, który w bezwzględny sposób rozprawia się z przeciwnikami, określanymi przez niego mianem grzeszników. Po raz kolejny w przeszłości serii mamy styczność z wyjątkowo sadystycznym i charyzmatycznym przestępcą. Protagonista (lub protagonistka) nie jest już sam – w toku sceny dołączają do niego sojusznicy, tacy gdy Mary May Fairgrave (barmanka, której najbliżsi zostali porwani dzięki Seeda), Nick Rye (zapalony pilot obawiający się o własną rodzinę) oraz pastor Jerome Jeffries (walczący z fanatykami w imię wyższego dobra).
Poskromione zwierzęta owo nie jedyni przyjaciele naszych wędrówek a polowań. Choć Takkar wraz z progresem umiejętności zyskuje zdrowsze zdolności łowieckie, ano nieodzownym elementem walki staje się dodatkowo sowa, która lecz i robi za swoisty zwiadowcę, ukazując mnie większą połać pobliskiego terenu z ruchu ptaka, ale sama potrafi także napaść czające się w krzakach niebezpieczeństwo.
Gdyby polowania oraz poskramianie zwierząt zrealizowano bajecznie, tak nieco błędniej wypadają pozostałe początki. Warto bowiem dodać, że w planecie Oros żyją dodatkowo inne plemiona, jakie również walczą o przetrwanie i dominacja nad krainą. Na nieszczęście, walka z osobami Udam czy Izila jest dość powtarzalna, a i ograniczony arsenał nie urozmaica tu starć. Podobnie jest z misjami głównego wątku, jak i tymi pobocznymi – w większości z nich traktowani jesteśmy jak chłopiec na posyłki, który ma coś przynieść, albo wytropić konkretne zwierzę. Odzywają się tutaj bolączki otwartego świata, w którym większy nacisk kładzie się na eksplorację i zbieractwo niż warstwę fabularną. Szkoda, bo prehistoryczny okres to dobry motyw na opowiedzenie wciągającej historii, a tu został potraktowany po macoszemu.
Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych częściach serii, w wydanym na platformie PC Windows Far Cry 5 akcja jest prezentowana z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od stworzenia bohatera – po raz pierwszy w dziejach gier spod sygnału Far Cry owo my decydujemy o jego płci a wyglądzie. Z czasami nasz podopieczny (lub podopieczna) zdobywa badanie, rozwijając szereg kwalifikacje specjalnych i atrybutów. Po raz kolejny do polskiej dyspozycji zostaje karny rozległy (największy w historii cyklu) otwarty świat, na który składają się rozległe pastwiska, doliny rzek i tereny górzyste. Ze względu na jego rozmiary dużą rolę odgrywają pojazdy – oprócz samochodów (których listę zasilają amerykańskie muscle cary a ciężarówki), do polskiej dyspozycji oddano quady, traktory, a nawet łodzie i samoloty. Amatorom Seeda stawiamy czoła zarówno w przestworzach, jak i na przestrzeni – w nasze ręce trafia powiększony arsenał podatnej na modyfikacje broni łatwopalnej i białej; ów ostatnia obejmuje jak też pałki, noże, ba widły. Warto dodać, że w trakcie zmagań możemy wdawać się w otwarte wymiany ognia lub postawić na skradanie i eliminację wrogów z uderzenia.

Poza zadaniami głównymi, w Far Cry 5 czeka na wykonanie szereg służby pobocznych i bogatego rodzaju opcjonalnych kreatywności. Dużą rolę gra tutaj crafting (pozwalający na naprawę podtrzymuje lub tworzenie innowacyjnych narzędzi), a jak Far Cry Primal w trakcie zabawy zdołamy oswajać dzikie zwierzęta, które następnie pomagają nam w wojnie. Wsparcia udzielają mnie również sojusznicy rekrutowani spośród ludności zamieszkującej hrabstwo – ich lojalność zyskujemy miast za realizację zlecanych przez nich zagadnień.
Kiedy zapowiedziano Far Cry Primal bez liku osób miało w ciągu złe Ubisoftowi, iż porzuca główną ośka serii i koncentruje się na urządzaniu spin-offu. Że pozostawia z tropikalnego otoczenia na rzecz rzucenia gracza w świat spośród epoki kamienia łupanego. Że uganianie się za mamutami owo jakieś nieporozumienie. Iż to będzie następne DLC za jakie należy zapłacić gdy za nową rozrywkę… Jeżeli należeliście aż do tej grupy zdołam Wam powiedzieć jedno: myliliście się. Przeniesienie akcji do roku 10 000 p. n. e. to jedna z lepszych rzeczy jaka spotkała serię Far Cry od czasów wydania świetnego Blood Dragon. Tylko wówczas mieliśmy do czynienia z krótką odskocznią od głównego uniwersum, teraz zaś otrzymujemy niemal zupełnie nowy tytuł, który zabierze nam z życia co najmniej kilkadziesiąt godzin.

Far Cry 5 oficjalny trailer gry

Miłośnicy Far Cry mogą już zacierać ręce, premiera pełnej wersji jest blisko a do pobrania z gry-dopobrania. pl jest już wersja demo. Po długich wyczekiwaniach moge stwierdzić że producenci gry postawili sobie wysoko poprzeczkę. Trzeba przyznać że nie było do tej pory jeszcze tak dobrze dopracowanej gry, nie tylko pod względem graficznym. Wielu z nas zastanawiało się: czy to możliwe aby Far Cry pięć Demo Download zdołałaby być jeszcze górujący? Otóż tak. Nader ciekawa fabuła robi że gracze nie mogą odejść od chwili komputera. Rozgrywka opiera się oczywiście na badanie nowego terenu.

W grze czeka naszą firmę wiele misji a zadań. Najciekawsze istnieją moim zdaniem zagadnienia fabularne. Jednak należy przyznać że funkcje poboczne również istnieją ciekawe. Ulepszony pozostał dostęp do arsenału, w miarę czynienia rozwoju dostajemy dostęp aż do coraz to nowszych a lepszych broni. Akcja Far Cry 5 Demo Download się na terenie fikcyjnym które zostało nazwane Hope toczy. Lokalizacja tego stanowiska to stan Montana w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy gry wcielają się w policjantkę lub policjanta i dostają wiele ciekawych zadań. Ich głównym zadaniem jednak jest rozpracowanie gangu czyli grupy przestępczej. Odnalezienie grupy nie jest łatwe ponieważ jak się dowiadujemy, działają oni jako sekta religijna pod nazwą: The Project At Eden’s Gate. Sieją oni spustoszenie w mieście. Akcja jest pierwszoosobowa. Zapoznaj się z wersją demo kultowej gry Far Cry 5 Demo Download. Możesz ją mieć na swoim komputerze już dzisiaj. Wystarczy tylko kliknąć w instalator na polskiej stronie internetowej. Wypróbuj Far Cry 5 Demo już teraz bezpłatnie i spróbuj ocalić miasto przed grupą przestępczą. Stań na straży swojego miasta. Na pewno nie pożałujesz, że poświęciłeś chwilę na wypróbowanie tej gry. Z Far Cry Primal jest trochę jak z klockami Lego. Niby znamy już większość elementów, doskonale zdajemy sobie sprawę o co w tej zabawie chodzi, ale każdy nowy zestaw sprawia ogromną przyjemność. Tu sporo klocków pochodzi z Far Cry 4. Skalna wspinaczka? Jest. Możliwość podróżowania na grzbiecie słonia? Jest, tylko zamiast słonia dosiadamy mamuta. Przejmowanie strażnic? Wiadomo. Otwarty świat z mnóstwem rzeczy do zbierania i misjami do wykonania? Nie mogło go zabraknąć. I teraz myślicie sobie, że Ubisoft zrobił to samo co w ostatnich odsłonach Assassin’s Creed – zmienił miejsce akcji nie zmieniając przy tym mechaniki rozgrywki. Na szczęście zmian wpływających na przebieg rozgrywki jest tu sporo, choć niestety równie dużo elementów zostało powielonych z poprzedniej odsłony.
Początek doskonale znacie z materiałów promocyjnych. Wcielamy się w wojownika Takkara, który wraz ze swymi towarzyszami wyrusza na polowanie. Głód doskwiera, a mięso mamuta mogłoby go zaspokoić na kilka tygodni. Rozrywka jest warta świeczki, ale w krainie Oros to człek jest zwierzyną. Afekt tygrysa szablozębnego na pobratymców i ale wręcz cudowne uniknięcie zgonu sprawia, że Takkar zostaje jedynym ocalałym przedstawicielem plemienia Łindźa. Przynajmniej tak mu się wydaje…

Przeżycie w świecie, w którym człowiek nie prędzej uczy się gdy zostać ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego, nie jest łatwe. I co dopiero osobiście. Trzeba znaleźć samemu schronienie, zapewnić dary nieba, rozpalić ogień, preparować broń i być cały czas czujnym, albowiem śmierć czeka na każdym kroku. Początki to tak naprawdę całkiem rozbudowany tutorial, jaki wprowadza nas w ten piękny, bezgrzeszny i groźny błękitna planeta. I już dopiero da się zauważyć potężną zmianę w walce – to badania łowcy, podczas jakiego Takkar lepiej widzę dostępne do zbierania surowce, będącą blisko zwierzynę i ślady zostawiane przez nią. I właśnie podążając takim tropem dzięki przypadek odnajdujemy Saili, kolejną Łindźe. Plan wówczas staje się prosty. Musimy odszukać i zjednoczyć pozostałych członków plemienia rozsianych po świecie, bo tylko w zorganizowanej grupie mamy szansę na przetrwanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFar Cry Primal
Następny artykułMedieval Engineers
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.