gry do pobraniaGothic 3 to dodatkowa, trzecia już, edycja jednej z najważniejszych seri cRPG. Platforma obywatelska przegranej wojnie kadry są tłamszeni dzięki okupacyjne siły orków. Tylko od naszą firmę zależy czy powalczymy o wyzwolenie osób, czy też przyłączymy się do zielonoskórych. Rozrywka oferuje duży asertywny świat, po brzegi wypełniony potworami do zabicia, skarbami do zebrania i zadaniami do wykonania. Po walce o przetrwanie w kolonii górniczej (Gothic I), po walce z orkami na terenie całej wyspy Khorinis (Gothic II), po odkryciu, że Khorinis kryje znacznie więcej, znacznie starszych od orków niebezpieczeństw (Gothic II: Noc Kruka), przyszła kolej na trzecią część Gothika, która oddaje nam do dyspozycji kawał stałego lądu. Świat przedstawiony w Gothiku III składa się z trzech wielkich krain: pustynnego Varrantu, skutego lodem Nordmaru oraz utrzymanej w europejskim, średniowiecznym klimacie Myrthany. Jest to obszar mniej więcej czterokrotnie większy od oferowanego nawet przez Noc Kruka.
Seria gier Gothic zaczęła jako dość skromna produkcja. Budżet studia Piranha Bytes był niewysoki, a w skład zespołu zajmującego się programem wchodziło zaledwie kilka osób. Po ukończeniu pierwszej części przygód bezimiennego, rozpoczęli oni tworzenie kontynuacji. Ku ich uciesze program zdobył tysiące fanów na całym świecie, a druga edycja okazała się być prawdziwym hitem. Nawet osoby nie grające wcześniej w Gothic zdecydowały się na zabawę w Gothic II. Większość z nich postanowiła oczywiście zapoznać się także ze światem przedstawionym w pierwowzorze, stając się tym samym pełnoprawnymi Gothic-owcami. Wraz z kilkoma kumplami przybywamy do brzegów Myrtany i zaglądamy do pierwszej lepszej osady. Oczywiście w samym jej centrum znajdujemy spore ilości Orkowego ścierwa, które na początek likwidujemy. Po krótkiej i raczej nie szczególnie wymagającej walce rozmawiamy z pozostałymi przy życiu mieszkańcami i orientujemy się w ogólnej sytuacji. Szybko dowiadujemy się, że nie jest zbyt wesoło i przydałoby się coś z tym bajzlem zrobić. Zaprowadzić własny porządek rzeczy, lub sprzątnąć brudy i wyjechać na Bahamy.

Walka z orkami, która rozpoczęła się na dobre w pozostałej części gry, dobiegła końca – kadry przegrali ją do cna. Wszystkie miasta Myrthany znalazły się pod opieką orkowych oddziałów, ludzie zostali zniewoleni przystali na haniebną pracę dla okupanta albo, natomiast król Rhobar z wierną mu garstką paladynów schronił się w warszawy – Vengardzie – pod osłoną problemu magicznej. Takiej samej, jaka stanowiła areszt gracza w czołowej części. Gracz – wraz z towarzyszącymi mu od furt w przygodach towarzyszami: Lee, Lesterem, Gornem, Miltenem i Diego – przybija aż do brzegu Myrthany, aby z miejsca wdać się w walkę z orkami. Jego dalsze działanie jednak nie istnieją już w żaden sposób niewięzione. Może walczyć o wyzwolenie Myrthany obok boku kryjących się po lasach rojalistów, może przystać aż do orków i robiąc dla nich fortyfikować ich zwycięstwo, być może również sprzymierzyć się z żyjącymi na pustyni assassynami.
Również w poprzednich odsłonach gry, gracz nie może samodzielnie nadać większy rozgłos postaci, lecz jej rozwój został doniośle rozbudowany. Znacznie zoptymalizowana została, względem poprzedniczki, walka mieczem, tracąc jednocześnie gros proponowanych wcześniej możliwości. Ponadto gracz może się obecnie nauczyć wojny dwoma mieczami. Abstrahując od ćwiczeniem się w walce wręcz gracz może rozwijać własną postać w kierunku łucznictwa lub magii.
Gothic 3, gra Piranha Bytes była ani chybi jednym z w największym stopniu oczekiwanych kontynuatorów partii pojedynczej gry. Finalnie zawitał i aż do nas, w polskiej językowej wersji. Zacznijmy od początku. Edycja gry jest nader porządne, ładne pudełko, przejrzysta, kolorowa dyrektywa, profesjonalnie spolszczona. Platforma obywatelska zainstalowaniu gry, jaka zajmuje jedyne trzy, 27 GB na dysku twardym, buduje nam się jadłospis. Bardzo podobne aż do tych, z wcześniejszych części. Możemy postawić wszystkie opcje dźwięku i obrazu, aż do wyboru jest bez liku rozdzielczości wraz spośród rodzajami odświeżania. Nawigacja jest już cokolwiek inne. W wcześniejszych częściach mogliśmy bawić się wyłącznie na klawiaturze lub z myszką, teraz gra się myszka + klawiatura. Dla mnie owo minus, ale jest dozwolone się przyzwyczaić. Tworzymy nową grę… a tu pierwsza news: możemy wybrać sobie poziom trudności gry. Do wyboru są trzy klasyczne tryby: łatwy, średni i trudny.

Gothic 3 oficjalny trailer gry

Ta ostatnia prezentuje się w Gothiku 3 cokolwiek inaczej. Magia runiczna, którą dotychczas gracz się posługiwał, została unicestwiona przez nekromantę Xardasa i obecnie zaklęcia opierają się na wiedzy pradawnych, którą gracz jest w stanie sobie stopniowo przyswajać – choć sprowadza się to do korzystania ze standardowego zestawu czarów, od kuli ognistej poczynając, na ognistym deszczu kończąc.

Uratuj ludzkość przed zagrożeniem złowrogich sił. W Gothic 3 weźmiesz udział w niebezpiecznych przygodach w poszukiwaniu zwycięstwa. W tej grze fabularnej wcielasz się w rolę bohatera. Kontynuuje fabułę drugiej częśći, w której Undead Dragon został pokonany. Po powrocie na kontynent odkryjesz, że jest kontrolowany przez złych Orków. Tak więc Twoim zadaniem będzie uratowanie ziemi i jej mieszkańców. Gothic 3 pozwala wybrać klasę, której pomożesz. Mogą to być Orkowie, Rebelianci lub Asasynowie. Nieważne jaką frakcję wybierzesz, gdyż Twoim zadaniem będzie zapewnienie jej dobrej reputacji. Aby pomóc Ci wykonać tę misję, gra wyposaża Cię w wiele przedmiotów obronnych i magicznych mocy. Możesz też stosować różne taktyczne plany, aby pokonać przeciwników. Ze wględu na swoje ulepszone właściwości i opcje Gothic 3 to zdecydowanie gra, którą warto wypróbować.

Największym jednak atutem trzeciej części Gothika wydaje się być wyrafinowana konstrukcja świata, 20 miast i osiedli ludzkich, z których największe przywodzą na myśl stolicę Khorinis. Bardzo urozmaicony wizualnie świat wędruje w parze spośród bogactwem flory a fauny, z rytmem dobowym, któremu uzależnia się wszystko co żyje. Na gracza czeka 600 służby do wykonania a wiele nie furt oczywistych wyborów, jakich swoboda poczynania ani trochę ułatwia. Można kowalskich wyuczyć się umiejętności, alchemicznych i kulinarnych. Najwyższym minusem zaś widnieje bardzo zły ilość techniczny gry, jaki zaowocował serią łatek publikowanych zaraz platforma obywatelska premierze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrand Theft Auto IV
Następny artykułGothic 2
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.