gry do pobraniaHello Neighbor to zrobiona z myślą o pecetach pierwszoosobowa skradanka, w której kierujemy skromnym mieszkańcem jednego spośród osiedli domków jednorodzinnych, próbującym zakraść się do piwnicy podejrzanego sąsiada. Właściciel posiadłości jest czujny a potrafi uczyć się metod stosowanych przez gracza oraz wymyślać metody ich neutralizacji. W Hello Neighbor wcielamy się w nagminnego mieszkańca małego domku na przedmieściach, jaki zaczyna podejrzewać, iż mieszkający po sąsiedzku mężczyzna skrywa potworną tajemnicę. Aby poświadczyć te przypuszczenia, decyduje zakraść się aż do piwnicy sąsiada. Nie będzie to bezproblemowe zadanie, gdyż widnieje on czujny a jeśli zostanie wywołany, nie cofnie się przed niczym, ażeby zneutralizować zagrożenie gwoli swojej prywatności.
Hello Neighbor to rozrywka akcji (określana podobnie przez twórców jak survival horror) zrobiona przez studio Dynamic Pixels i podzielona przez tinyBuild. Godność ukazał się na komputerach oraz na konsoli Xbox One.
Gra toczyć się stanie się w niewielkim mieście. W toku rozgrywki jest dozwolone będzie eksplorować osobiste mieszkanie (tutaj posiadamy być całkowicie bezpieczni), okolicę i, istotnie, dom sąsiada. Owo właśnie odkrycie jego sekretów, a jak też tego, co umiejscowiony jest w piwnicy, ma być celem zabawy. Sąsiad oczywiście będzie się starał zrobić całokształt, by nam owo utrudnić. Wykorzysta w poniższym celu znajdujące się w mieszkaniu obiekty aż do tworzenia pułapek i blokowania dostępu do swoich sekretów. Zadaniem gracza będzie przechytrzenie go, również z użyciem wszystkiego, co znajdzie w okolicy. Hello Neighbor opiera się na oryginalnych założeniach, które nie mają wiele wspólnego z innymi survival horrorami. W produkcji Dynamic Pixels wchodzimy w buty człowieka, który niedawno wprowadził się do nowego domu. Jego uwagę zwraca ekscentryczny sąsiad niezwykle ceniący sobie prywatność. Czy coś ukrywa? Dziwne dźwięki dochodzące z jego piwnicy oraz rozliczne pułapki i monitorujące otoczenie kamery sugerują, że tak. Naszym zadaniem jest odkryć jego tajemnicę. Co warto dodać, fabuła gry składa się z trzech rozdziałów rozgrywających się na przestrzeni wielu lat.

Podczas rozgrywki musimy grać na nosie podejrzliwemu sąsiadowi. Pomagają w tym przeróżne rzeczy, które możemy znaleźć w domu lub w jego otoczeniu (choć w rzeczywistości ów dom to bardziej forteca). Np. jeśli chcemy uniknąć kamer, musimy wyłączyć zasilanie. Kierowany przez sztuczną inteligencję sąsiad nie jest oczywiście taki ułomny, bowiem reaguje na nasze poczynania, analizując to, jak postępujemy (dla przykładu przebywając w miejscu, w którym wcześniej zostaliśmy złapani). Od czasu do czasu radzić sobie musimy też z łamigłówkami. Tu warto wspomnieć, iż nasz podopieczny posiada cztery miejsca w inwentarzu.

Hello Neighbor oficjalny trailer gry

Hello Neighbor opiera się na oryginalnych założeniach, które nie mają wiele wspólnego z innymi survival horrorami. W produkcji Dynamic Pixels wchodzimy w buty człowieka, który niedawno wprowadził się do nowego domu. Jego uwagę zwraca ekscentryczny sąsiad niezwykle ceniący sobie prywatność.

Czy coś ukrywa? Dziwne dźwięki dochodzące z jego piwnicy oraz rozliczne pułapki i monitorujące otoczenie kamery sugerują, że tak. Naszym zadaniem jest odkryć jego tajemnicę. Co warto dodać, fabuła gry składa się z trzech rozdziałów rozgrywających się na przestrzeni wielu lat. Podczas rozgrywki musimy grać na nosie podejrzliwemu sąsiadowi. Pomagają w tym przeróżne rzeczy, które możemy znaleźć w domu lub w jego otoczeniu (choć w rzeczywistości ów dom to bardziej forteca). Np. jeśli chcemy uniknąć kamer, musimy wyłączyć zasilanie. Kierowany przez sztuczną inteligencję sąsiad nie jest oczywiście taki ułomny, bowiem reaguje na nasze poczynania, analizując owo, jak postępujemy (dla przykładu przebywając w miejscu, w jakim wcześniej zostaliśmy złapani). Od czasu do czasu radzić sobie jesteśmy zobligowani też z łamigłówkami. Tu warto dodać, iż nasz wychowanek posiada cztery stanowiska w inwentarzu.

Pokoju w domu sąsiada są generowane proceduralnie, co oznacza, iż przy każdej sesji mamy do czynienia de facto z innym mieszkaniem. Dodać warto, iż konsekwencje dekonspiracji nie są szczególnie trudne. Wprawdzie infiltrację powinno się rozpoczynać od zarania, ale zachowujemy osiągnięte przedmioty, a zmiany, do których uwzględniliśmy w domu, tkwią nietknięte. Główny cząstka mechaniki gry decyduje zaawansowana sztuczna bystrość pozwalająca sąsiadowi karbować sobie w pamięci posunięcia gracza a przewidywać to, co zrobi w przyszłości. Ucieknięcie wykrycia – niebezcelowe dla osiągnięcia zamiarze gry – przybywa się zatem tym chętniej skomplikowane, im systematyczniej gracz obiera podobną ścieżkę, chcąc przemknąć się obok sąsiada. Na ogół wybierane ścieżki błyskawicznie obrastają pułapkami (opóźniającymi ucieczkę), przeszkodami (jak deski zabijające okna) i alarmami (pokroju rozlokowanych gdzieniegdzie kamer). Gracz może korzystać wabiki, by przestawić uwagę sąsiada, a wpływać na anturaż w taki sposób, by pogmatwać antagoniście wykrycie frekwencji bohatera w jego domu. Służy mu tutaj wiele rekreacyjnych obiektów, z jakimi może wejść w interakcję, wydające wspaniałe dźwięki telewizor azali radio, a także alternatywa zwabienia sąsiada w zastawione przez niego samego pułapki.
Hello Neighbor zapewnia admitancja do ascetycznego ekwipunku, w którym gracz może tymczasowo gromadzić ważne dla postępu przedmioty (jak legenda do drzwi). W momencie wykrycia i aresztowania gracz zostaje przekazany pod własny budynek wolnostojący, a wszystkie zdobyte obiekty pozostają ekwipunku w jego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMight & Magic Heroes VII
Następny artykułGTA Vice City
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.