gry do pobraniaMedieval Engineers to wyprodukowany przez zespół Keen Software House sandbox, w którym wcielamy się w średniowiecznych budowniczych i twórców. Naszym zadaniem widnieje wznoszenie różnorodnych domów, produkowanie maszyn oraz wykorzystywanie tego wszystkiego do walki z armiami wrogów. Medieval Engineers to sandbox, koncentrujący się na aspekcie budowlanym. Grę opracowało studio Keen Software House, czyli autorzy Space Engineers. Medieval Engineers stawia na podobne założenia, co Space Engineers, ale inna jest oczywiście tematyka – skonstruujemy średniowieczne miasta, zamki i fortyfikacje, ale także urządzenia mechaniczne i silniki. Nie zabraknie górnictwa i modyfikowania terenu. Medieval Engineers to interesująca sandboksowa gra komputerowa osadzona w czasach średniowiecza, która została stworzona przez studio deweloperskie Keen Software House. Gracze wcielają się w rolę budowniczych i konstruktorów ze wspomnianego okresu. Do naszych obowiązków należeć będzie stawianie budynków o różnym przeznaczeniu oraz wytwarzanie dużej liczby maszyn oblężniczych, takich jak katapulty i trebuszety. Konstrukcje stworzone przez graczy w produkcji Medieval Engineers zostaną wykorzystane do walki z armią wroga. Ponadto nie zabrakło także możliwość prowadzenia prac górniczych i przeobrażania terenów na powierzchni. Rozgrywka w symulatorze budownictwa Medieval Engineers nastawiona jest na rywalizację wieloosobową w dwóch trybach: rywalizacji i kooperacji. W obu przypadkach konieczna jest współpraca z innymi graczami, aby odpierać ataki barbarzyńców kontrolowanych przez komputer.

Medieval Engineers oficjalny trailer gry

Gra Medieval Engineers została stworzona w bardzo realistyczny sposób. We wznoszeniu bbudynków oraz konstruowaniu maszyn wykorzystywane są techniki stosowane w epoce średniowiecza. Twórcy całą rozgrywkę oparli na zaawansowanym silniku fizycznym, który na bieżąco oblicza wytrzymałość, jak i zachowanie obiektów na podstawie wykorzystanych materiałów, wagi oraz kształtu.

Akcja Medieval Engineers osadzona została w czasach średniowiecza, a rozgrywka koncentruje się na budowaniu struktur, w tym fortyfikacji, zamków, a nawet całych miast, oraz konstruowaniu różnych maszyn. Nie zabrakło także możliwości przeobrażania terenów oraz przeprowadzania prac górniczych pod ziemię. Całość przeznaczona widnieje głównie do zabawy wieloosobowej. Dostępne istnieją zarówno tryby walki, jak i kooperacyjne, w których musimy kooperować z innymi graczami w celu odpierania ataków barbarzyńców sterowanych dzięki sztuczną inteligencję. Abstrahując od trybu walka dzieje się głównie dzięki maszyn oblężniczych a fortyfikacji, a nie bezpośrednich konfrontacji pomiędzy postaciami.

Autorzy podeszli do tematu realistycznie. Gracze wykorzystują po największej części techniki, którymi ano posługiwali się średniowieczni budowniczowie i konstruktorzy. Całą rozgrywką zarządza zaawansowany silnik cielesny obliczający wytrzymałość a zachowanie wzniesionych przedmiotów na podstawie ich planów, wagi oraz wykorzystanych materiałów. Jednocześnie już sam interfejs jest banalny do opanowania, dopuszczając na szybkie a łatwe tworzenie innowacyjnych obiektów, choć w wyższym stopniu skomplikowane maszyny potrzebują odpowiedniego zaplanowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFar Cry 5
Następny artykułFarming Simulator 2017
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.