gry do pobraniaCzwarta pełnoprawna odsłona cyklu post-apokaliptycznych gier RPG, za który od 2008 roku odpowiada firma Bethesda. Akcja gry przenosi nas ponownie w typowe dla serii postapokaliptyczne realia, stawiając przede wszystkim na pełną swobodę rozgrywki. Oprócz dobrze znanych elementów cyklu, znacznemu rozbudowaniu uległ system rzemiosła oraz możliwości podręcznego organizera, znanego jako PipBoy. Mimo sporej ilości zmian w kwestii mechaniki, interfejsu oraz oprawy, twórcom udało się zachować oryginalny klimat z poprzednich części gry. Fallout 4 na komputery PC jest czwartą pełnoprawną odsłoną kultowego cyklu post-apokaliptycznych gier RPG, zapoczątkowanego w 1997 roku przez studio Black Isle oraz koncern Interplay. Po zamknięciu studia oryginalnego dewelopera i chłodnym przyjęciu wydanego na PlayStation 2 Fallout: Brotherhood of Steel, prawa do marki przejęła firma Bethesda i to dopiero co jej wewnętrzne atelier odpowiada zarówno w ciągu trzecią, jak i czwartą część serii. Atelier znane było już głównie z partii The Elder Scrolls, której najpopularniejsza edycja, Skyrim, ukazała się w 2011 r. na PC-tach a konsolach PlayStation trzy i Xbox 360.
Tytuł w klasy na komputery własne oferuje kilka ułatwień względem konsolowych ogłoszeń. Gra oferuje alternatywę gry między innymi w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości przekraczającej Full HD. Na PlayStation cztery i Xboksie One Fallout 4 robi natomiast „tylko” w 30 klatkach a 1080p.
Kolejną ważną rzeczą są zmiany, które w klasy PC-towej rozprowadzane istnieją niemal na tychże samych zasadach, co w Skyrima przypadku. Krótko pisząc, gracze mają praktycznie kompletną dowolność w urządzaniu modyfikacji. Fallout cztery nie tylko graficznie ciężko przypomina Trójkę; dodatkowo mechanika obydwu gier jest bardzo zbliżona. Najnowsza część partii jest przede wszystkim pierwszoosobową strzelanką. Twórcy walki uznali, że to rozwiązanie sprawdziło w poprzedniku i New Vegas się, dlatego postanowili iść w ciągu ciosem. Podobny pod spodem wieloma względami Skyrim tylko potwierdził, iż ta formuła podoba się graczom. W Fallout 4 bohater literacki jest przedstawiona w perspektywie pierwszo- albo trzecioosobowej. Rozwija się w klasycznym gustu: za wykonywanie zagadnień oraz zabijanie napastników otrzymuje punkty praktyki, które pozwalają chodzić na kolejne horyzontalny. Na każdym zyskuje się punkt umiejętności, dzięki któremu jest dozwolone albo poprawić jakąś z typowych gildia (siła, charyzma, bystrość, wytrzymałość itp. ), albo wykupić przyporządkowane do nich kwalifikacje specjalne, tak zwane perki. Jest w sumie dziesiątka poziomów perków, co odpowiada maksymalnemu rządowi każdej cechy. Sporo tego – i większość jest ciekawa. Przykładowo gracz może odblokować perk, który pozwoli mu leczyć się radiacją albo zostać zjadającym przeciwników kanibalem, co także przywraca siły życiowe. Jest też cała gama zdolności umożliwiających tworzenie lepszych pancerzy, chemikaliów czy broni. Odpowiednio wysoki poziom charyzmy pozwala nawet zastraszyć kogoś i zmusić, by wykonał za bohatera brudną robotę.

Fabuła Fallouta 4 rozpoczyna się na przedmieściach amerykańskiego Bostonu, na kilka chwil przed tragicznym w skutkach wybuchem nuklearnym. Podczas krótkiego wstępu poznajemy rodzinę bohatera i kreujemy naszą postać (mężczyznę lub kobietę), dokonując zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz przydzielamy punkty umiejętności. Chwilę później następuje wspomniany wybuch, po którym nasz protagonista trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Akcja właściwa zaczyna się 200 lat później, kiedy kontrolowana przez nas postać wychodzi ze schronu na powierzchnię i rozpoczyna walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym środowisku. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie pozostałych członków rodziny.
W zależności od indywidualnych preferencji, akcję w Fallout 4 w wersji na PC Windows, obserwujemy z perspektywy pierwszo- lub trzecio-osobowej, a mechanika rozgrywki bazuje w znacznej mierze, na rozwiązaniach znanych graczom z Fallouta 3. W grze powracają m. in. tak charakterystyczne elementy serii, jak system atrybutów S. P. E. C. I. A. L., czy system celowania V. A. T. S., pozwalający na precyzyjne oddanie strzału w wybraną część ciała przeciwnika. W produkcji pojawia się także możliwość przygarnięcia psa lub połączenia sił z innymi postaciami, którym w toku rozgrywki możemy wydawać proste polecenia. Celem nadrzędnym, jaki postawili sobie twórcy, ciągła się jednak absolutna swoboda, tak dlatego to od gracza zależy to, dokąd się uda a w jaki sposób jego działanie wpłyną na dodatkowy rozwój fabuły.
Fallout 4 to najpóźniejsza produkcja firmy Bethesda. To gra, jaka pozwala puścić cugle wyobraźni – jej akcja rozgrywa się bowiem w planecie po apokalipsie – tam, gdzie nie ma już figa, i gdzie nie obowiązują żadne prawdy… Jeśli pragniesz przeprowadzić się w ten postapokaliptyczny świat – nie czekaj, pobierz Fallout cztery download i przekonaj się, jak być może wyglądać świat platforma obywatelska zagładzie! Twórcom walki udało się ocalić jej pierwotny atmosfera, pomimo sporych modyfikacji dotyczących interfejsu, layoutu i ogólnej inscenizacji. Jest więc na co zwracać uwagę, jak będziemy w owo grać nie główny już raz! Akcja jest rzeczywiście posępna i jakby nie aż tak odrealniona – rozgrywa się na przedmieściach Bostonu, chwilę przed ów jak zostaje przyznana głowica nuklearna, jaka zmiata świat spośród powierzchni Ziemi! Platforma obywatelska wykreowaniu naszej kreacyj (mężczyzny lub kobiety) i trafiamy aż do schronu przeciwatomowego! Pobierz dziś Fallout 4 download już, by przekonać się, jak przerażająca jest wizja znikającego z powierzchni Ziemi wszystkiego, co dotąd znaliśmy! Na szczęście to tylko gra – ale dzięki wspaniałej grafice – jakże realistyczna! Po aż 200 latach spędzonych w schronie nasz bohater wychodzi z niego – jego zadaniem jest odnalezienie pozostałych członków rodziny w tym niebezpiecznym środowisku, w którym nie ocalało praktycznie nic…

Fallout 4 oficjalny trailer gry

W porównaniu do poprzednich odsłon serii, wydatnemu rozbudowaniu uległ system rzemiosła, pozwalający m. in. na recykling elementów otoczenia i wykorzystanie ich do stworzenia zupełnie nowych przedmiotów, a nawet całych budynków, które pełnią rolę schronienia dla bohatera oraz innych ocalałych.

W grze dostępnych jest kilkadziesiąt bazowych typów broni, z których każdą poddać możemy setkom unikalnych modyfikacji. W Falloucie 4 powraca też w udoskonalonej formie znany fanom serii organizer o nazwie PipBoy, w którym oprócz całego centrum zarządzania znajdziemy m. in. także proste walki – oczywiście gdyby odnajdziemy na pustkowiach odpowiadające im dyski. W grze zdołamy delektować się znanymi mnie już z zeszłej serii gry środkami S. P. E. C. I. I. L. czy V. A. T. S. – systemem celowania. Co istotne gwoli tej gry, fabrykant daje nam po tej stronie pełną swobodę doboru – od naszą firmę zależy to, gdzie pójdziemy i co ze sobą zrobimy w tym groźnym planecie. Bardzo ważny bawił się w tejże odsłonie gry architektura rzemiosła – na skutek niemu możemy spośród pozostałości znajdujących się dookoła odtwarzać bogate przedmioty, a nawet pełne budynki. To daleko ułatwi nam przeżycie w tym surowym enwirnmencie i odnalezienie własnych bliskich. Poczuj się jak bohater, bez porównania, który ocalał – pobierz Fallout cztery download i zmierz się ze własnym przeznaczeniem – koniecznością wędrowania po zniszczonym świecie, ratowania resztek godności i wyszukiwania rodziny – indywidualnych łączących nas spośród poprzednim życiem nim apokalipsą więzi oferujących o naszym człowieczeństwie… W grze na osobną wzmiankę zarabia scenografia. Wszystko naokoło przypomina o katastrofy, jaka rozegrała się na tym planecie całe lata temu. Możemy poobserwować samemu świat o apokalipsie i puścić cugle fantazji, czy ano twórcy posunęli się za daleko, albo może dali dzieło malarskie tego, co ano może się wydarzyć po wybuchu głowicy nuklearnej? Dodatkowym atutem gry jest nadzwyczaj łatwe, intuicyjne sterowanie postacią, co daje możliwość przemieszczania się bez zbędnych popisów kaskaderskich. Grafika daje ogromne pole do popisu dla wyobraźni – zadbano tu o wszelkie detale architektoniczne i przyrodnicze, które dobitnie pokazują to, jak wielka tragedia się tu wydarzyła. Jak to bywa w unowocześnionych wersjach kultowych gier – dodano tu takie atrakcje, jak zmienne warunki atmosferyczne. Oprócz tego mamy do wyboru ciekawy asortyment broni i możliwość przetwarzania znalezionych w okolicy przedmiotów na przedmioty lub budynki do własnego użytku. Dzięki temu gra staje się naprawdę ciekawa i wciągająca – pobierz Fallout 4 download i ciesz się nią!

Fallout 4 w wersji na PC Windows został zlokalizowany na język polski, przy czym umożliwiono również zabawę w oryginalnej, angielskiej wersji, w której głos protagoniście podkłada aktor Brian T. Delnay, znany m. in. z takich produkcji jak Batman: Arkham Knight czy Evolve. Z kolei, jeżeli decydujemy się na zabawę kobietą, z głośników wydobywa się głos Courtney Taylor (Jack z serii Mass Effect albo Juhanii z cyklu Star Wars: Knights of the Old Republic).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2
Następny artykułFar Cry 3
Skygames
Publikacje na temat gier komputerowych, konsolowych a także nt gier mobilnych i wiele innych. Najlepsze gry do pobrania na PC najpopularniejsze ostatnich lat, w które naprawdę warto zagrać. Na stronie Sky-Games znajdziesz również recenzje gier, dodatków do gier, akcesoria dla graczy a także programy i sztuczki wspomagające udaną rozgrywkę multiplayer i nie tylko.